Technická
řešení

Kogenerační jednotky jsou technologie, které umožňují široké spektrum využití v energetikách zákazníků. My v GENTEC se snažíme hledat optimální řešení s KGJ nejen v běžných kotelnách. Navrhnout na míru pro naše zákazníky řešení s KGJ je pro nás vždy výzva, které se rádi chopíme. Zde jsou některé z technických řešení, které jsme schopni nabídnout.

Sladovny

Sladovny mají kontinuální spotřebu tepelné energie, takže jsou pro instalaci kogenerační jednotky jako stvořené. Vyvedení energií do technické soustavy sladoven však někdy může být komplikované. S tímto umíme v GENTEC pomoci a navrhnout optimální řešení.

  • Studie (Sladovny).pdf
  • Technické schéma
  • Schéma

Skleníky

Skleníky jsou trendem posledních let. Pěstování plodin ve sklenících vyžaduje stabilní dodávku elektrické a tepelné energie. My v GENTEC se snažíme nabídnout provozovatelům skleníků řešení, které jim umožní snížit náklady na energie a zároveň být ještě více "zelenými".

  • Studie (Skleníky).pdf

Sušičky

Sušící linky jakéhokoliv materiálu vyžadují kontinuální dodávku tepelné energie. My v GENTEC víme jak správně navrhnout technické řešení, které díky optimálnímu zapojení KGJ do technologií zákazníka umožní realizovat velké úspory na jejich provozu. Jeden z těchto našich projektů získal cenu Ministerstva Průmyslu a Obchodu.

  • Studie (Sušičky).pdf